Korespondencja z Republiki Południowej Afryki

Don Clarke z RPA jest jednym z najbardziej znanych autorów tekstów piosenek w tym kraju. Wiele jego piosenek zostało nagranych na przestrzeni lat przez różne grupy artystów, w tym jego piosenka „Sanbonani”, która była przebojem dla P J Powers w 1986 roku, a obecnie pisze większość muzyki do filmów Leona Schustera; najbardziej znany twórca filmowy RPA.

Don napisał również setki jingli i jednocześnie był właścicielem komercyjnego studia nagraniowego, kilku wytwórni i firmy wydawniczej w Durbanie.
Obecnie posiada prywatne studio nagrań w pięknym Mdlands w KwaZulu Natal, gdzie koncentruje się na pisaniu piosenek Ironia polega jednak na tym, że ten niezwykle utalentowany muzyk od czasu wygrania konkursu The Great American Song Contest w 2014 roku z piosenką na cześć Nelsona Mandeli „The Long Walk is Over” nigdy nie koncertował poza RPA.

Poza muzyka zajmuje się malarstwem, pisze także artykuły i felietony do gazety, która wydaje jego żona. Obecnie mieszka w Howick, miasteczku w pięknym KZN Midlands, z żoną Wendy i trzema psami.

Jego piosenki i cała twórczość to walka o przyrodę, zakaz polowania między innymi na nosorożce. Piosenki przepojone są pragnieniem równości wszystkich ras, tęsknotą za życiem w pokoju i miłości.

Jego korespondencja dla PKE Małopolska jest ostatnio napisaną piosenką AMEN, która powstała w okresie kwarantanny, tak sam o niej pisze Don Clarke:

„Gdy świat został zaatakowany przez Covid-19, po raz kolejny uświadomiłem sobie, że zwierzę jakim jest Człowiek przekroczyło wszelkie granice rzeczywistości organicznej i zmierza wprost do starcia z Naturą. Ta piosenka nie została stworzona, aby Cię uszczęśliwić, ale by sprowokować do myślenia. Niechętnie publikuję piosenkę,  z prostego powodu – ma głębokie, trudne przesłanie; wideoklip jest ciężki do obejrzenia i na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Ale w pełni odzwierciedla moje najbardziej mroczne przekonania i trzeba to przekazać. Aby w pełni zrozumieć jej znaczenie, należy obejrzeć do samego końca i proszę tych, którzy to zrobią o udostępnienie dalej . Mogę tylko mieć nadzieję, że głębszy pokój, miłość i zrozumienie są wynikiem naszej izolacji, podczas gdy Mercedes-Benz na złotych ulicach pokrywa się kurzem a świat sam się leczy. Amen”